Panele LEDJakie oświetlenie do biura ?

Oświetlenie jest jednym z najistotniejszych elementów składających się na wysoki standard komfortu pracy w biurze, gabinecie bądź jakimkolwiek innym miejscu pracy. Zapewnienie właściwej ilości światła oraz jego natężenia na stanowiskach pracy jest obowiązkiem każdego pracodawcy. Prawidłowe, zgodne z wytycznymi oświetlenie przekłada się na komfort widzenia pracownika, a co za tym idzie - usprawnia mu wykonywanie obowiązków, poprawia wydolność oraz efektywność działań, pozytywnie wpływa na jego nastrój i nastawienie do pracy. O czym warto pamiętać przy planowaniu instalacji? Bardzo istotne jest, przede wszystkim zapewnienie dopływu naturalnego światła słonecznego. Oświetlenie biurowe powinno łączyć naturalne światło słoneczne ze sztucznym, bo jak wiadomo Słońce to najlepsze źródło witaminy D, zaś jej niedobór może poważnie wpłynąć na zdrowie. Sztuczne światło natomiast stosowane w biurach powinno być rozproszone tak, aby oświetlało wszystkie powierzchnie i być zgodne z normą oświetleniową. Warto wziąć pod uwagę dopasowanie odpowiedniej barwy światła do danego pomieszczenia. Na przykład neutralne i chłodne barwy 4000-6500K pomagają utrzymać koncentrację i pobudzają do działania więc poleca się je do biura. Cieplejsze natomiast 3000-4000K pomagają się zrelaksować i odpocząć więc mogą znaleźć zastosowanie m.in. w pomieszczeniach socjalnych. Ponadto wybierając lampy należy uwzględnić pobór energii, odpowiednio dobrane moce lamp i ich wydajności oraz prawidłowe rozmieszczenie.


Panel nie jedno ma imię.

Wybierając spośród bogatej oferty oświetlenia polecamy panele premium marki SLIMLED. Są to energooszczędne oprawy ze zintegrowanym źródłem światła, które są zamiennikiem świetlówkowych opraw rastrowych najczęściej stosowanych w biurach, restauracjach, sklepach czy też gabinetach. Panele gwarantują oszczędność zużycia energii elektrycznej nawet do 70% w porównaniu do oświetlenia starego typu. Montowane są wszędzie tam, gdzie poza wysoką efektywnością liczy się funkcjonalność i nowoczesny design. Panele SLIMLED generują przyjemne i przede wszystkim zdrowe światło dla oczu. Światło w tego typu lampach rozkłada się równomiernie dzięki filtrowi LPG, nie tworzą się plamy, zaś mleczny dyfuzor z PMMA oraz krawędziowe rozmieszczenie diod LED skutecznie ogranicza efekt olśnienia. Panel Slimled posiada cienką konstrukcję o wysokości 13 mm, zaś jego standardowy wymiar to 60 x 60 cm. Dodatkowo jest stosunkowo lekki bo waży 0,5 kg, a odpowiednio dobrane komponenty odprowadzają ciepło, co korzystnie wpływa na jego żywotność. Gwarancja na tego typu lampy obejmuje okres minimum 50 tysięcy godzin. Jak zawsze przy oświetleniu ledowym należy zwracać uwagę na wydajność opraw. Panele naszej produkcji mają wydajność na poziomie 100 lm/W przy poborze mocy 40W. Jest to bardzo istotne, aby panele zużywały niewiele energii, ale świeciły odpowiednio jasno. Kolejnym ważnym parametrem, na jaki trzeba zwracać uwagę poszukując opraw do oświetlenia biurowego, jest wskaźnik oddawania barw Ra lub CRI – im jest on wyższy, tym lepiej dane źródło światła oddaje kolor obiektów. W przypadku naszych paneli Slimled jest on na poziomie <80. Do rekomendowanych sposobów montażowych zalicza się umieszczenie panelu w suficie montażowym typu Armstrong. Inne rozwiązania to montaż podtynkowy, natynkowy przy zastosowaniu odpowiednio dobranej ramy, bądź na specjalnych linkach. Spośród licznych zalet tego modelu warto wyróżnić funkcję świecenia całą powierzchnią. Gwarantuje to zintensyfikowanie emitowanej wiązki światła.


Wymogi dotyczące oświetlenia elektrycznego.

Wybierając odpowiedni produkt oświetleniowy musimy wziąć pod uwagę wymagania dotyczące natężenia oświetlenia w pomieszczeniach biurowych. Zgodnie z normą PN – EN 12464 – 1 “Światło i oświetlenie. Oświetlenie miejsc pracy. Miejsca pracy we wnętrzach”, wymagany minimalny poziom natężenia oświetlenia dla stanowisk przedstawia się tak:


- 700 lx – stanowiska biurowe, gdzie wykonywane są prace projektowe, np. związane z kreśleniem technicznym

- 500 lx – obsługiwanie klawiatury, pisanie ręczne, czytanie, przetwarzanie danych, pokoje spotkań, stanowiska komputerowe i sale konferencyjne,

- 300 lx – recepcja, segregowanie dokumentów, kopiowanie,

- 200 lx – magazyny i archiwa.


Właściwe oświetlenie w pomieszczeniach biurowych jest jednym z podstawowych wymagań higienicznych. Mimo to nadal istnieje znaczna liczba szczególnie niedoświetlonych stanowisk pracy. Efektem takiego stanu rzeczy może być nie tylko złe samopoczucie pracowników, ale również ich późniejsze kłopoty ze wzrokiem, a nawet nieszczęśliwe wypadki. Dlatego warto już teraz zadbać o jego poprawę.
SL050-08-4000TA

Panel LED

Zastosowanie:

Wysokiej jakości panel oświetleniowy SlimLED PANEL PREMIUM o mocy 40W i luminacji 4800 lm ma wymiar 595 x 595 x 13 mm - energooszczędna alternatywa dla typowych opraw rastrowych (świetlówkowych).
Dzięki małym gabarytom i dużej mocy idealnie sprawdzi się w domu, biurze czy restauracji, a nowoczesny design nada prestiżu każdemu wnętrzu. Lampa może być montowana:

• bezpośrednio jako kaseton w suftach segmentowych typu ARMSTRONG
• natynkowo na zwykłym stropie przy użyciu dodatkowej ramy
• w sufcie podwieszanym GK za pomocą sprężyn
• natynkowo jako lampa wisząca stosują zaczepy linkowe

Cechy i zalety:
- aluminiowa rama z radiatorem
- wydajne diody LED 120lm/W
- barwa 4000K
- filtr rozpraszający światło LGP
- współczynnik UGR<19
- równomiernie rozproszone światło na całej powierzchni panelu LED
- klasa energetyczna A+++

Rodzaj oprawy Panel LED                                Napięcie zasilania AC~230V
Typ montażu Nastropowy                                Moc 40W
Miejsce montażu Sufit                                Stopień ochrony IP 20
Strumień świetlny 4800lm                               
Skuteczniść świetlna 120lm/W                                Kąt rozsyłu światła 120°
Temperatura barwowa 4000K                                Wymiary L/W/H (mm) 595/595/11
Współczynnik oddawania barw CRI ≥80                                Waga 2,3kg

 

60st